Страхування життя (Лайф страхування) – це особливий вид страхування, що концентрується виключно на людині, її житті та здоровʼї.

 Лайф – це вид страхування, що захищає від ризиків, повʼязаних з життям, здоровʼям, працездатністю та пенсійним забезпеченням.

 Команда НАСУ разом з Тетянкою допоможуть вам розібратись що до чого. Поїхали!

     – Що таке страхування життя або life-страхування?

      Це послуга, завдяки якій кожна людина може забезпечити свій фінансовий захист за найрізноманітніших обставин життя.

     Ми не можемо передбачити всі повороти власної долі, але можемо сформувати певний грошовий буфер майже для кожного життєвого сценарію. Саме у створенні такого страхового резерву і полягає головне призначення life-страхування та його цінність для людей. Уклавши угоду страхування життя також можна подбати не лише про власну фінансову безпеку, а й про добробут своїх дітей, подружжя або інших близьких людей.

     Важливо: головна задача страхування життя – саме убезпечення людини, а не отримання нею високого доходу, як про це іноді можна почути від недосвідчених ‹експертів».

     Пам’ятайте про це!

    – За яких життєвих обставин може знадобитися поліс life-страхування?

     Страховики інколи жартують, що у кожної людини в житті є три головних ризики:
     жити недовго, жити довго, але не безхмарно, жити ‹занадто» довго, коли здоровʼя вистачає, а от коштів на старість – трохи бракує.

     Насправді, цей жарт лише здається брутальним, бо у 99% випадків наше життя йде принаймні за одним з цих шляхів. А отже, для кожного з трьох сценаріїв існує свій варіант life-страхування.     За песимістичного варіанту – це страхування на випадок смерті, наприклад, у ДТП, коли страхову виплату отримує родина застрахованої людини. На жаль, убезпечитися від таких раптових трагедій не в силах жодного з нас, а от помʼякшити принаймні фінансові наслідки втрати – можливо. Для цього існують найпростіші, класичні програми life-страхування, з яких свого часу і починалася ця діяльність.

     Якщо життя триває, але за типовим сценарієм, зі злетами і падіннями – клієнт life-компанії періодично отримує виплати від свого страховика: у випадку травм, серйозних хвороб, хірургічних втручань. Це так звані програми «ризикового› life-страхування.

     За найщасливіших обставин людина просто не має клопоту зі здоровʼям і не звертається за такими виплатами до своєї life-компанії. Але разом з нею накопичує на ‹золотий», або ‹третій» вік, який, завдяки останнім досягненням в медицині, може подарувати нам 25-35 років цілком активного життя! І грошовий капітал для цього не завадить 🙂 Тож і в цьому випадку його можна сформувати за допомогою накопичувальних, або пенсійних програм страхування життя.
     Важливо: більшість клієнтів обирають комбіновані програми, що дають захист за будь-якого життєвого сценарію.

     – В якому віці найкраще укласти договір страхування життя?

 

     У life-страхуванні діє золоте правило: чим раніше – тим краще.

     Фактично, нижньої межі для того, аби укласти договір страхування життя, не існує. Наприклад, батьки можуть зробити це на користь своєї дитини. Якщо ж мова йде про дорослих, то вже від старту самостійної карʼєри та з перших доходів варто замислитися про власне фінансове убезпечення. І для цього є як мінімум дві причини.

     1. Чим молодша людина – тим нижчою для неї є імовірність складних хвороб та хірургічних втручань. Меншою, але не нульовою! Тобто для кожного з нас ці ризики – цілком можливі, а ось ‹в середньому по палаті» така вірогідність нижча. Але ж страхові компанії спираються саме на середні показники, коли обраховують вартість своїх послуг. Відтак, молоді клієнти можуть розраховувати на меншу ціну страхового захисту свого життя та здоровʼя. Ще одна приємна новина: при продовженні договору на наступні роки, у більш зрілому віці, вартість послуг зазвичай залишається незмінною 🙂

     2. Чим раніше людина починає формувати свої накопичення, тим більше часу вона має, аби досягнути поставленої фінансової мети. А це означає, що можна відкладати менший відсоток від регулярного доходу, не погіршуючи кінцевого результату. «Магія› складного відсотка, який примножує накопичення, працює завжди, але найбільш помітним її вплив стає саме на довгому відрізку часу – якщо почати у 20-30 років.

     Варто памʼятати: у страхуванні життя не буває занадто раннього старту. А ось запізнитися – цілком можливо.

     – Як life-страхування допоможе подбати про власну пенсію?

 

Кожен з нас хоче жити гідно не лише в молодому віці, а й на схилі років. Але маємо бути реалістами: не всі джерела доходу є доступними після певної вікової межі. Перш за все, через накопичені проблеми зі здоровʼям, родинні проблеми, ейджизм роботодавців та й чимало інших чинників. Водночас, й державна пенсійна система України наразі пропонує недостатньо. «Особистий пенсійний фонд› призначений для тих, хто прагне не перекладати своє забезпечення на плечі дітей та онуків. Він дозволить зберегти власну фінансову спроможність після завершення карʼєри чи активної бізнес-діяльності. Зручним інструментом для створення цього фонду якраз і є поліс довгострокового страхування життя. Як він працює?
  1. Ви регулярно сплачуєте страхові внески, що привчає до фінансової дисципліни і не дає витратити накопичення на якісь раптові покупки,
  2. завдяки професійній інвестиційній діяльності страхової компанії Ваші внески поступово сформують необхідний капітал, захищений від інфляції,
  3. в процесі накопичення страхова компанія забезпечить фінансовий захист Вашого найголовнішого активу – життя та здоровʼя.

     – Як знадобиться life-поліс тим, хто дбає про захист своїх дітей?

 

     Діти найбільше потребують нашої підтримки та захисту. Поки вони ростуть, ми піклуємося про їх здоровʼя й розвиток. А від повноліття прагнемо забепечити добрий фінансовий старт і відпустити у доросле життя.

     На жаль, жоден з нас не в силах на 100% захистити дитину від усіх життєвих ризиків. Та й самі дорослі не мають гарантій від небезпек – кожного може спіткати хвороба чи травма, дорожня пригода, втрата роботи або власного бізнесу. Поліс страхування життя це спосіб досягти того, щоб ‹дорослі» проблеми не стали завадою для майбутнього дитини

     Дитячі програми life-страхування є дуже різними. Проте їх обʼєднує спільна риса – вони дозволяють батькам забезпечити фінансову підтримку дитини за найрізноманітніших життєвих ситуацій. Наприклад, коли:

  1. потрібен фінансовий захист здоровʼя дитини на випадок травм чи хвороб,
  2. необхідно сформувати накопичення на будь-які цілі дорослого життя – зокрема, оплату навчання,
  3.  хочеться фінансово підтримати дитину, якщо батьків раптом не стане поруч.

     Страхування життя є унікальним інструментом, що дозволяє фінансово убезпечити дітей за несподіваних негараздів. Адже навіть у випадку раптової інвалідності чи загибелі батьків дитина може отримати суму, яку вони планували і не встигли накопичити для неї.